Tournament

Matches and results are updated here during the tournament.

MBC19_match_schedule1.0.pdf
Group C (Women)
TeamM+-Diff.P
Ukendt hold532102215
ÅFK TST52791812
Bubble Butts5231679
TÅF Ladies51329-164
Sismofytterne5818-103
Haj med dig5728-211
Group E (Men)
TeamM+-Diff.P
Rosé Drengene3215166
FC Kold Kold312846
Kims Favorit Mix369-36
Sons of Hothouse3421-170
Group F (Men)
TeamM+-Diff.P
De unge ude af form3207137
HOLDTROLD315877
Corner Queen3614-83
Die Alpen Raptors3517-120
Group G (Men)
TeamM+-Diff.P
FBC Sharks3238159
TÅF3151416
Wannabies GS3713-63
ÅFK TST 23414-100
Group H (Men)
TeamM+-Diff.P
Walk Over3214179
Nordens Paris3286226
Knights of Toustrup3724-173
Dronninglund Douchebags3729-220
Group I (Men)
TeamM+-Diff.P
FC Svenmark3244209
Golden Fox3611-54
Skælskør ÅFK United3515-102
Drunken Sharks3813-51
Matches Friday
StartHallGroupHomeAwayNo.Referees & SecretariatResult
09:20HALL 1E (Men)Rosé DrengeneFC Kold Kold301ÅFK2 - 3
10:00HALL 1E (Men)Sons of HothouseKims Favorit Mix302Rosé Drengene0 - 2
10:00HALL 2C (Women)Bubble ButtsHaj med dig001ÅFK8 - 2
10:00HALL 3F (Men)Corner QueenHOLDTROLD311ÅFK2 - 4
10:40HALL 1F (Men)De unge ude af formDie Alpen Raptors312Sons of Hothouse7 - 2
10:40HALL 2C (Women)Ukendt holdTÅF Ladies002Bubble Butts9 - 2
10:40HALL 3G (Men)FBC SharksWannabies GS321Corner Queen7 - 2
11:20HALL 1G (Men)ÅFK TST 2TÅF322De unge ude af form2 - 5
11:20HALL 2C (Women)SismofytterneÅFK TST003Ukendt hold1 - 4
11:20HALL 3H (Men)Dronninglund DouchebagsKnights of Toustrup331FBC Sharks5 - 7
12:00HALL 1H (Men)Walk OverNordens Paris332ÅFK TST 25 - 3
12:00HALL 2C (Women)Haj med digTÅF Ladies004Sismofytterne3 - 3
12:00HALL 3I (Men)Drunken SharksGolden Fox342Dronninglund Douchebags2 - 3
12:40HALL 1E (Men)FC Kold KoldSons of Hothouse303Walk Over6 - 2
12:40HALL 2C (Women)ÅFK TSTBubble Butts005Haj med dig4 - 2
12:40HALL 3E (Men)Kims Favorit MixRosé Drengene304Drunken Sharks0 - 6
13:20HALL 1F (Men)Die Alpen RaptorsCorner Queen313FC Kold Kold1 - 3
13:20HALL 2C (Women)SismofytterneUkendt hold006ÅFK TST1 - 5
13:20HALL 3F (Men)HOLDTROLDDe unge ude af form314Kims Favorit Mix4 - 4
14:00HALL 1G (Men)TÅFFBC Sharks323Die Alpen Raptors5 - 9
14:00HALL 2C (Women)TÅF LadiesBubble Butts007Sismofytterne2 - 4
14:00HALL 3G (Men)Wannabies GSÅFK TST 2324HOLDTROLD2 - 1
14:40HALL 1I (Men)FC SvenmarkDrunken Sharks343TÅF7 - 3
14:40HALL 2C (Women)ÅFK TSTUkendt hold008TÅF Ladies1 - 4
14:40HALL 3I (Men)Golden FoxSkælskør ÅFK United344Wannabies GS2 - 2
15:20HALL 1H (Men)Nordens ParisDronninglund Douchebags333FC Svenmark11 - 1
15:20HALL 2C (Women)SismofytterneHaj med dig009ÅFK TST2 - 1
15:20HALL 3H (Men)Knights of ToustrupWalk Over334Golden Fox0 - 5
16:00HALL 1E (Men)FC Kold KoldKims Favorit Mix305Nordens Paris3 - 4
16:00HALL 2C (Women)Bubble ButtsUkendt hold010Sismofytterne5 - 6
16:00HALL 3E (Men)Sons of HothouseRosé Drengene306Knights of Toustrup2 - 13
16:40HALL 1F (Men)Die Alpen RaptorsHOLDTROLD315FC Kold Kold2 - 7
16:40HALL 2C (Women)Haj med digÅFK TST011Bubble Butts0 - 7
16:40HALL 3F (Men)Corner QueenDe unge ude af form316Sons of Hothouse1 - 9
17:20HALL 1G (Men)TÅFWannabies GS325Die Alpen Raptors5 - 3
17:20HALL 2C (Women)TÅF LadiesSismofytterne012Haj med dig4 - 2
17:20HALL 3I (Men)Drunken SharksSkælskør ÅFK United345Corner Queen3 - 3
18:00HALL 1I (Men)Golden FoxFC Svenmark346TÅF1 - 7
18:00HALL 3G (Men)FBC SharksÅFK TST 2326Drunken Sharks7 - 1
18:40HALL 1H (Men)Nordens ParisKnights of Toustrup335Golden Fox14 - 0
18:40HALL 2I (Men)Skælskør ÅFK UnitedFC Svenmark341-0 - 10
18:40HALL 3H (Men)Dronninglund DouchebagsWalk Over336FBC Sharks1 - 11
Matches Saturday
StartHallGroupHomeAwayNo.Referees & SecretariatResult
09:20HALL 11/8 Finals (MB)ÅFK TST 2Dronninglund Douchebags507ÅFK3 - 4
10:00HALL 11/8 Finals (MA)HOLDTROLDNordens Paris407ÅFK TST 21 - 10
10:00HALL 21/8 Finals (MA)FC Kold KoldGolden Fox408ÅFK1 - 5
10:00HALL 31/8 Finals (MB)Drunken SharksDie Alpen Raptors508ÅFK13 - 2
10:40HALL 1¼ Finals (MB)Sons of HothouseWannabies GS511HOLDTROLD2 - 6
10:40HALL 2C (Women)TÅF LadiesÅFK TST013FC Kold Kold2 - 11
10:40HALL 3¼ Finals (MB)Skælskør ÅFK UnitedCorner Queen512Drunken Sharks6 - 1
11:20HALL 1¼ Finals (MB)Knights of ToustrupDrunken Sharks513Sons of Hothouse1 - 3
11:20HALL 2C (Women)Ukendt holdHaj med dig014TÅF Ladies8 - 1
11:20HALL 3¼ Finals (MB)Kims Favorit MixDronninglund Douchebags514Skælskør ÅFK United9 - 10
12:00HALL 1¼ Finals (MA)TÅFDe unge ude af form411Knights of Toustrup7 - 2
12:00HALL 2C (Women)Bubble ButtsSismofytterne015Ukendt hold4 - 2
12:00HALL 3¼ Finals (MA)Rosé DrengeneFBC Sharks412Kims Favorit Mix2 - 7
12:40HALL 1¼ Finals (MA)FC SvenmarkNordens Paris413TÅF2 - 3
12:40HALL 2¼ Finals (MA)Walk OverGolden Fox414Bubble Butts5 - 0
13:20HALL 1Semi Finals (MB)Wannabies GSDrunken Sharks521FC Svenmark0 - 5
13:20HALL 2Semi Finals (MB)Skælskør ÅFK UnitedDronninglund Douchebags522Walk Over2 - 4
14:00HALL 1Semifinals (W)TÅF LadiesUkendt hold121Wannabies GS2 - 4
14:00HALL 2Semifinals (W)Bubble ButtsÅFK TST122Skælskør ÅFK United1 - 4
14:40HALL 1Semi Finals (MA)FBC SharksNordens Paris421ÅFK / TÅF Ladies5 - 2
14:40HALL 2Semi Finals (MA)TÅFWalk Over422ÅFK / Bubble Butts4 - 7
15:20HALL 1Final (MB)Drunken SharksDronninglund Douchebags531ÅFK4 - 2
16:00HALL 1Final (W)Ukendt holdÅFK TST131ÅFK1 - 5
16:40HALL 1Final (MA)FBC SharksWalk Over431ÅFK4 - 5